znaki_strona_www

Międzynarodowe Badanie Postępów Biegłości w Czytaniu oraz Międzynarodowe Badanie Wyników
Nauczania Matematyki i Nauk Przyrodniczych zostały dofinansowane ze środków budżetu państwa.

znaki_strona_www

Międzynarodowe Badanie Postępów Biegłości w Czytaniu
oraz Międzynarodowe Badanie Wyników Nauczania  Matematyki i Nauk Przyrodniczych zostały dofinansowane
ze środków budżetu państwa w wysokości

Aktualności

Wyniki PIRLS 2021 w mediach

Przedstawiciele zespołu badawczego PIRLS 2021 i szerzej Zespołu Badań Międzynarodowych wzięli aktywny udział w upowszechnianiu informacji na temat badania PIRLS i jego wyników w edycji 2021.

W „Gazecie Wyborczej” i „TVN24.pl” ukazały się obszerne wywiady z Joanną Kaźmierczak, krajową koordynatorką badania PIRLS 2021 oraz Krzysztofem Bulkowskim, kierownikiem ds. przetwarzania danych w badaniu PIRLS 2021.

17 maja 2023 dr Michał Sitek, kierownik Zespołu Badań Międzynarodowych IBE wziął udział w programie RDC „Popołudnie Radia Dla Ciebie” na temat czytania czwartoklasistów i wyników badania PIRLS 2021 (link do audycji).

17 maja 2023 Joanna Kaźmierczak, krajowa koordynatorka badania PIRLS 2021 wzięła udział w programie „Mikrofon TOKFm” w radiu TOK FM na temat czytania czwartoklasistów i wyników badania PIRLS 2021 (link do audycji).

25 maja 2023 Joanna Kaźmierczak, krajowa koordynatorka badania PIRLS 2021 wzięła udział w programie „Strefa rodzica” w Polskim Radiu Program 2 na temat sposobów badania umiejętności czytania i wyników badania PIRLS 2021 (link do audycji).

Wypowiedzi przedstawicieli krajowego zespołu badawczego były wielokrotnie cytowane i przytaczane, m.in. przez Polskie Radio, Interię, Wirtualną Polskę, Onet, Głos Nauczycielski, portale: wgospodarce.pl; wpolityce.pl, regionalne rozgłośnie TVP.