Eksperci IBE na międzynarodowej konferencji IEA w Kopenhadze

W czerwcu 2019 roku na uniwersytecie Aarhus w Kopenhadze odbyła się ósma międzynarodowa konferencja badawcza organizowana przez IEA, największą na świecie organizację zajmującą się mierzeniem osiągnięć szkolnych. W stolicy Danii Instytut Badań Edukacyjnych reprezentowali eksperci z Zespołu Badań Międzynarodowych: Joanna Kaźmierczak oraz Krzysztof Bulkowski.

Konferencje badawcze IEA organizuje regularnie co 2 lata, począwszy od 2004 roku. Główne idee przyświecające temu cyklicznemu wydarzeniu to: promowanie otwartości na nowe podejścia do analizy danych, wskazywanie różnych możliwości wykorzystywania danych pozyskanych w badaniach oraz wspieranie roli jaką edukacja odgrywa w rozwoju poszczególnych krajów. Na dwudniowej konferencji w Kopenhadze zaprezentowane zostały wtórne analizy opublikowanych wcześniej wyników badań, a także wyniki dodatkowych badań przeprowadzonych w różnych krajach. Wydarzenie gromadzące ekspertów z całego świata było także idealna płaszczyzną do wymiany informacji i pomysłów dla naukowców pracujących z danymi pozyskiwanymi w badaniach prowadzonych przez IEA.